Francja ma jedno muzeum narodowe na każdy departament, więc jest wiele opcji do wyboruKultura może być znaleziona prawie wszędzie we Francji. Od masywnej katedry Notre Dame po bardziej kameralne Musée d'Orsay, zobaczysz ją wszędzie. Ale prawdziwe pytanie brzmi: jak wybrać? W samym Paryżu jest tak wiele różnych muzeów, że może być trudno wybrać tylko jedno. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zawęzić swój wybór. Pierwszym z nich jest lokalizacja. Jeśli odwiedzasz miasto takie jak Paryż lub Lyon, będziesz miał więcej opcji niż jeśli wybierasz się do mniejszego miasta jak St. Etienne. Następną rzeczą do rozważenia jest to, jaki rodzaj muzeum jest. Na przykład, jeśli jesteś zainteresowany historią sztuki i architekturą, to wybierz się do lokalnego Musée du Louvre. Jeśli chcesz poznać kulturę i historię Francji, to wybierz się do Musée de la Civilisation Française. A jeśli chcesz iść szeroko i zobaczyć wszystko z przeszłości i teraźniejszości, to odwiedź Musée de l'Histoire de l'Humanité.

Muzeum Louvre

Najważniejszym muzeum sztuki we Francji jest Luwr, który posiada najbardziej znaczącą kolekcję sztuki na świecie. Jest on otwarty dla publiczności od 1793 roku i mieści wiele skarbów sztuki, w tym największą na świecie kolekcję obrazów, rzeźb i sztuk dekoracyjnych. Luwr jest jednym z największych muzeów na świecie i jest podzielony na osiem działów kuratorskich. Muzeum znajduje się w 1. okręgu Paryża, obok Place du Louvre, w dawnym Pałacu Luwru. W Luwrze znajduje się wiele słynnych dzieł sztuki, w tym "Mona Lisa" Leonarda da Vinci, "Wenus z Milo" i "Tratwa Meduzy". Luwr podzielony jest na osiem działów kuratorskich. Dział Średniowiecza, Dział Sztuki Islamskiej, Dział Rzeźby, Dział Sztuki Dekoracyjnej i Malarstwa, Dział Sztuki Orientu, Galeria Luwru, Dział Badań i Dokumentacji oraz Dział Architektury.

Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest jednym z wielkich światowych muzeów sztuki nowoczesnej i współczesnej. Zostało założone w 1962 roku, a od 1977 roku mieści się w Centre Pompidou w Paryżu. Muzeum jest podzielone na pięć działów - Architektura, Malarstwo i Rzeźba, Grafika i Fotografia - i zawiera dzieła niektórych z najbardziej znanych artystów XX wieku, w tym Picassa, Braque'a, Miro, Toulouse-Lautreca i Magritte'a. Budynek, zaprojektowany przez słynnego architekta Moshe Safdie, sam w sobie jest dziełem sztuki. W budynku znajduje się również świetna kawiarnia, w której można odpocząć, zjeść i napić się w relaksującym otoczeniu. Muzeum jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego, kto kocha sztukę współczesną. Jest to świetne wprowadzenie dla tych, którzy niewiele wiedzą o tym fascynującym ruchu artystycznym i fascynująca wizyta dla tych, którzy mają głębszą wiedzę o sztuce nowoczesnej.

Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu

Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu jest jednym z najbardziej znanych muzeów na świecie i słynie z ogromnego szkieletu dinozaura oraz kolekcji zachowanych gatunków z całego świata. Muzeum jest otwarte dla publiczności od 1862 roku i znajduje się w centrum Paryża, obok Jardin des Plantes. Kolekcja muzeum obejmuje 32 000 okazów bezkręgowców, 11 000 okazów ryb, 10 000 okazów gadów, 9 000 okazów płazów, 7 000 skamieniałości, 6 000 ptaków, 5 000 ssaków i 2 000 owadów. Muzeum posiada również dużą kolekcję minerałów, szkieletów ludzkich oraz zbiór przedmiotów etnologicznych z różnych kultur. Słynny szkielet dinozaura "Dreadnought" jest jednym z najbardziej znanych eksponatów muzeum.