5 porad, które sprawią, że dyrektorzy castingów zwrócą na nie uwagęDyrektorzy castingów mogą zrobić lub złamać twoją karierę jako pracującego aktora. Ich opinia o tobie ma bezpośredni wpływ na to, czy dostaniesz przesłuchanie do roli, a co dopiero rolę. W związku z tym, sami dyrektorzy castingów są notorycznie trudni do złamania. Nieustannie żonglują wieloma projektami naraz i mają ograniczony czas i uwagę, aby poświęcić każdej osobie - niezależnie od tego, jak bardzo jest utalentowana. Na szczęście każdy aktor może zrobić wiele, aby wyróżnić się w oczach dyrektorów castingów, tak aby chcieli cię zatrudnić bez wahania.

Śledź castingi w sieci i doskonal swoje rzemiosło

Networking jest niezbędny w każdej branży - ale w przemyśle rozrywkowym jest jeszcze ważniejszy. Nie możesz po prostu czekać, aż dyrektorzy castingów przyjdą do ciebie. Zamiast tego, musisz nieustannie przedstawiać się ludziom i budować relacje z dyrektorami castingów i innymi profesjonalistami z branży. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, może to wydawać się nieco onieśmielające - ale wcale nie musi tak być. Jednym z łatwych sposobów, aby zacząć jest uczestniczenie w wydarzeniach branżowych i spotkaniach.

  • Jeśli nie znasz żadnego w swojej okolicy, istnieje wiele forów internetowych, na których możesz nawiązać kontakt z innymi aktorami i dowiedzieć się o wydarzeniach w Twojej okolicy.
  • Im bardziej się ujawnisz, tym bardziej prawdopodobne, że reżyser castingu będzie o Tobie pamiętał, gdy będzie miał dla Ciebie propozycję roli do przesłuchania.

Kiedy zostajesz aktorem, zobowiązujesz się do trwającego całe życie dążenia do samodoskonalenia. Podczas gdy jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie roli, są też takie, które możesz zrobić, aby poprawić się jako osoba. Aktorzy muszą być kimś więcej niż tylko ludźmi, którzy uczą się na pamięć tekstów - muszą również wiedzieć, jak wprowadzić te słowa w życie. Dlatego ważne jest, aby ćwiczyć i wyostrzyć swoje umiejętności jako aktor, tak abyś był w stanie ożywić każdą postać - nawet jeśli uważasz, że nie masz zestawu umiejętności, aby to zrobić.

Zadbaj o siebie fizycznie i emocjonalnie

Przemysł rozrywkowy może być wyczerpujący - zwłaszcza dla aktorów. Jest to nie tylko wysoce konkurencyjna dziedzina, ale także taka, która regularnie stawia cię w sytuacjach wysokiego ciśnienia i może siać spustoszenie w twoim ciele i zdrowiu emocjonalnym. Musisz być gotowy do ciężkiej pracy i być przygotowany na długie godziny i brutalne harmonogramy - zarówno na planie, jak i poza nim. Z tego powodu szczególnie ważne jest, aby dbać o siebie fizycznie i psychicznie, aby móc odnosić sukcesy i być jak najbardziej produktywnym. Jeśli jesteś gotowy, aby przenieść swoją karierę na wyższy poziom i wyrobić sobie markę wśród dyrektorów castingów, to te pięć wskazówek jest świetnym miejscem do rozpoczęcia.