KsięgowyKsięgowość to tylko praca. Musimy wykonywać swoją pracę nie dlatego, że jest to ważne powołanie społeczne, ale dlatego, że jest to nasz obowiązek i powinniśmy być z tego dumni. Jako księgowy musisz umieć rozwiązywać wszelkiego rodzaju problemy i upewnić się, że rachunki są dokładne i zbilansowane. Możesz się zastanawiać, jak możesz to zrobić, gdy po prostu odpowiadasz na e-maile lub czytasz raporty. Odpowiedź brzmi: praca księgowego musi być prosta i przejrzysta, aby myślący ludzie zrozumieli wartość swojej pracy. Brak prostoty w księgowości sprawia, że ludzie myślą, że nie mają znaczenia, czy coś stworzyli, czy nie. Ideą „Księgowość jako usługa” jest to, że ludzie nie powinni już myśleć o rachunkowości jako warunku sukcesu w życiu.

Jakie jest lepsze podejście do biznesu?

Na początku właściciel firmy może chcieć dowiedzieć się, co dzieje się w branży. Może chcieć wiedzieć o konkurencyjnym krajobrazie oraz o możliwościach wzrostu i rentowności. Na przykład firma może chcieć dowiedzieć się, czy ma jakąkolwiek przewagę konkurencyjną nad innymi firmami w swojej branży. Firma chciałaby również dowiedzieć się, co dzieje się z jej konkurentami w zakresie strategii marketingowej, rozwoju produktów i kanałów dystrybucji. W tym przypadku musi uzyskać informacje o trendach rozwoju produktów w różnych branżach. Musi również wiedzieć, jaki rodzaj rozwoju produktu jest potrzebny dla każdej niszy rynkowej, w której konkuruje z innymi firmami w branży.

Oprogramowanie księgowe jako usługa – wzrost wynagrodzeń

Chociaż nie brakuje oprogramowania księgowego dla profesjonalistów, wiele firm wciąż poszukuje usługi, która może zwiększyć wydajność swoich pracowników i zapewnić im większy przepływ pracy. Po przeanalizowaniu statystyk użytkowania różnych usług oprogramowania księgowego w czasie, można wywnioskować, że jedną z najpopularniejszych usług jest „wzrost wynagrodzeń” firmy Asana. Zapewnia dostosowane do indywidualnych potrzeb wskazówki, jak zmaksymalizować podwyżki wynagrodzeń, postępując zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi przedstawionymi na pulpicie nawigacyjnym.

Pulpit nawigacyjny pokazuje, które działy są najbardziej wymagające i co chcą zobaczyć w kolejnej propozycji podwyżki wynagrodzeń. Pulpit nawigacyjny zawiera również zalecenia dotyczące osiągania celów wraz z praktycznymi krokami, które należy wykonać.

Oprogramowanie księgowe staje się coraz bardziej popularne. Jednak większość firm zajmujących się oprogramowaniem księgowym nie jest w stanie konkurować z takimi firmami jak Google i Apple pod względem UX, projektowania UX, łatwości użytkowania i lepszego doświadczenia użytkownika.

Programy pomagające księgowym w codziennej pracy

Księgowi nie są w stanie robić rzeczy, które robią w swojej codziennej pracy bez pomocy technologii. Wiele osób jest zainteresowanych tym, jak sztuczna inteligencja może pomóc księgowym w ich pracy. Na przykład księgowi korzystają z wielu narzędzi mediów społecznościowych, a niektórzy używają nawet chatbotów – formy sztucznej inteligencji opartej na głosie. Jedną z rzeczy, która może być problemem, jest to, że wiele osób nie może sobie wyobrazić, jak oprogramowanie wyglądałoby na ekranie, a zatem nie może stworzyć żadnego wrażenia, że jest prawdziwe. Oprogramowanie musi być atrakcyjne wizualnie, aby wyglądało jak asystent. Program komputerowy musi wyglądać bardziej naturalnie, mniej zrobotyzowany i bardziej ludzki niż prawdziwy człowiek. Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy oprogramowanie jest tworzone przez kogoś, kto zna się na tym, co księgowi robili od lat;